Το τελευταίο μπεστ σέλερ της Βιρζινί Ντεπάντ, της κορυφαίας εκπροσώπου της σύγχρονης αντισυμβατικής γαλλικής λογοτεχνίας, με τίτλο «Αγαπητέ μ@λάκα», παρουσιάζεται, αυτόν τον Νοέμβριο, στο Μικρό Γκλόρια, σε σκηνοθεσία Σωτήρη Καραμεσίνη.
Το τελευταίο μπεστ σέλερ της Βιρζινί Ντεπάντ, της κορυφαίας εκπροσώπου της σύγχρονης αντισυμβατικής γαλλικής λογοτεχνίας, με τίτλο «Αγαπητέ μ@λάκα», παρουσιάζεται, αυτόν τον Νοέμβριο, στο Μικρό Γκλόρια, σε σκηνοθεσία Σωτήρη Καραμεσίνη.
Το κλασικό έργο του Τέννεσι Ουίλιαμς «Τριαντάφυλλο στο στήθος» παρουσιάζεται, τον Οκτώβριο, στο Πτι Παλαί, σε σκηνοθεσία-διασκευή Γιωργή Τσουρή, με πρωταγωνιστές τους Μαρία Καβογιάννη και Μάκη Παπαδημητρίου.
Το Blue Train, το νέο έργο του Γεράσιμου Ευαγγελάτου, σε σκηνοθεσία Γιώργου Σουλεϊμάν, έρχεται το φθινόπωρο στο Θέατρο Άλμα.
Οι «Τέλειοι Ξένοι», του Πάολο Τζενοβέζε, σε σκηνοθεσία Γιώργου Πυρπασόπουλου και Πέτρου Λαγούτη ξεκινάει αυτό το καλοκαίρι το ταξίδι της στην Ελλάδα.
Η Βίκυ Βολιώτη, παίζει και σκηνοθετεί για δεύτερη συνεχή χρονιά το πρωτότυπο έργο της Ευσταθίας «Ιζαμπέλ Ρεμπώ, ο δικός μου Αρθούρος» στο θέατρο «Μικρό Άνεσις».